Zmiany w normalizacji APFSDS

Witajcie,

Na oficjalnej stronie Armored Warfare ukazał się artykuł, który objaśnia przyszłe zmiany w normalizacji pocisków APFSDS. Jak czytamy:

Aby zaradzić dziwnym odbiciom od bardzo cienko opancerzonych pojazdów, musieliśmy dodać dodatkowy współczynnik penetracji, która gwarantowałby penetrację w takich przypadkach, ale jednocześnie w przypadku grubszego pancerza byłby nieskuteczny. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić stopniową normalizacją przy użyciu poniższego równania:

  • Kąt normalizacji = (penetracja/(5*grubość pancerza))-2

Równanie to odnosi się wyłącznie do pocisków kinetycznych. Powiedzmy że M60A3 5 poziomu trafia pociskiem M735A1 APFSDS (400 mm penetracji) Wiesla 1 TOW ( 8mm stalowego opancerzenia).

W takim przypadku kąt normalizacji wyniesie (400/(5*8))-2 = 8 stopni, czyli innymi słowy, jeśli pocisk M60A3 trafi powierzchnię opancerzenia Wiesla pod kątem 30 stopni (60 stopni od pionu), jego kąt uderzenia zostanie automatycznie skorygowany do 38 stopni (52 stopni od pionu).

Zmiana teoretycznie dobra, ale zobaczymy jak wyjdzie w praktyce. Cały wspomniany wyżej artykuł znajdziecie tutaj: Klik

 Źródło: aw.my.com

sebastor

Miłośnik anime i literatury fantasy, science fiction. Pasjonat gry artylerią (gdy była w PvP). Community Contributor w Armored Warfare.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług. więcej informacji

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług.

Zamknij