Wieści z Forum – Część 6

Witajcie,

Czas na kolejny odcinek serii Developer Digest. W tym artykule znajdziecie odpowiedzi deweloperów, producentów i community managerów na pytania zebrane z całego forum.

Pytanie: Czy są jakieś plany dotyczące zmiany codziennych wyzwań?

Poczyniliśmy pewne zmiany w systemie codziennych wyzwań w aktualizacji 0.16. Sprawią one, że część zadań stanie się łatwiejsza w wykonaniu i pozwolą graczom zdobyć początkowe 150 tyś. kredytów (podobna kwota do tej, którą byście dostali za ukończenie wszystkich trzech poziomów trudności w starym systemie) za wykonanie jednego z trzech wyzwań znajdujących się na liście.

Teraz, odkąd będziecie dostawać skrzynie z zaopatrzeniem za ukończenie wyzwań, będziecie mogli zarobić więcej kredytów niż 150 tyś, dodatkowe kredyty i reputację zdobędziecie m.in. dzięki insygniom. Podsumowując, nowa wersja codziennych wyzwań, związana z systemem łupów, da graczom wiele okazji do gry w sposób w jaki im najbardziej pasuje, przy okazji wciąż będziecie zdobywać lepsze wynagrodzenie. Prosząc graczy o odrobinę dodatkowego wysiłku, w zamian za lepsze nagrody jest dobrym układem w moim przekonaniu. Oto zmiany, tak aby każdy był na bieżąco.

Po wejściu systemu łupów zauważycie, że nagrody, które nie były kredytami, za wyzwania zostały zastąpione skrzyniami z zaopatrzeniem o różnej jakości. Za wykonanie dowolnego, z trzech dostępnych wyzwań, w dowolnej kolejności, zostaniesz nagrodzony w następujący sposób:

  • Za ukończenie 1 wyzwania jakiegokolwiek rodzaju zostaniesz nagrodzony 150 000 kredytów
  • Za ukończenie 2 wyzwań jakiegokolwiek rodzaju zostaniesz nagrodzony brązową skrzynią z zaopatrzeniem
  • Za ukończenie 3 wyzwań jakiegokolwiek rodzaju zostaniesz nagrodzony srebrną skrzynią z zaopatrzeniem
  • Codzienne wyzwania są teraz losowe pod względem stopnia trudności, ale macie większą szansę na dostanie „łatwych” wyzwań niż średnich czy nawet trudnych
  • Asysty również będą się teraz liczyły w codziennych wyzwaniach, w tych w których chodzi o zniszczenie wrogich pojazdów
  • Poprawiono błąd, z wyzwaniem „zniszczenia po cichu„, który uniemożliwiał śledzenie swoich postępów
  • Wyzwanie od teraz zlicza poprawnie postęp jeżeli nigdy w trakcie meczu nie zostaliście wykryci lub jeżeli zostaliście wykryci, ale zdołaliście się „ukryć” ponownie

W związku z brakiem wrogów określonych klas, w aktualizacji 0.16 otrzymacie kredyty za „zabójstwa” i asysty. Oznacza to, że gracze mogą zadać obrażenia przeciwnikowi i przy okazji zarobić kredyty na tym, bez względu na to kto zniszczył przeciwnika. System zawsze będzie otwarty na ulepszenia, możecie być pewni, że z czasem lepiej dopasujemy codzienne wyzwania.

Pytanie: Dlaczego brakuje niektórych flag? Na przykład flagi Holandii?

Zostanie dodana. Mamy określoną liczbę flag, które dodajemy w każdej aktualizacji. Flagi z 0.16 weszły trochę wcześniej, z ostatnim hotfixem wersji 0.15, ale mamy ich więcej w planach dla przyszłych łatek.

Pytanie: Czy zmiany w normalizacji w aktualizacji 0.16 oznaczają, że czołgi podstawowe będą w stanie używać „kątowania”?

Nie, nie oznacza to dodania „kątowania” ponieważ boczne pancerz czołgów podstawowych wysokich poziomów nie są zdolne zatrzymać tradycyjnych pociski dużego kalibru. Zmiany te sprawią, że stanie się nie możliwe zadanie nierealistycznych obrażeń czołgom podstawowym strzelając np. w gąsienice czy koła pod pewnymi kątami od frontu.

Pytanie: Wspomnieliście, że PTL-02 został przeniesiony na 7 poziomu. Dlaczego?

Początkowo PTL-02 miał być pojazdem 8 poziomu, jednak po wzięciu pod uwagę Waszych opinii z forum, PTS-a i naszych wewnętrznych statystyk, stwierdziliśmy że 7 poziom będzie lepszym miejscem dla tej maszyny. Przeniesienie na 7 poziom było tylko początkiem. Wciąż będziemy obserwować Wasze opinie i to jak się on sprawuje, jeżeli zajdzie taka potrzeba wprowadzimy dodatkowe poprawki.

Pytanie: Pozwólcie nam sprzedawać po dziesięć przedmiotów. Sprzedawanie po +100 napojów energetyzujących na raz jest dość uciążliwe.

Zgadzamy się z tym, że jest to istotna opcja. Zajmiemy się nią po wdrożeniu mechanizmu wymiany i interfejsu systemu łupów.

MATT FESTA, LEAD SYSTEMS DESIGNER, O SYSTEMIE ŁUPÓW

Pytanie: Porozmawiajmy przez chwilę o systemie łupów z wersji 0.16. Czy możliwe, aby dodać emblematy i kamuflaże jako nagrody?

Tak, jest to coś co aktywnie badamy.

Pytanie: Czy dodacie jakieś elementy „craftingu” do systemu łupów?

Crafting” pojawi się w formie wejdzie w formie handlu (wymiany) niechcianych łupów na lepsze. Projektanci OE będą musieli ocenić wpływ nowego systemu łupów na postęp i ogólną ekonomię, zanim zadecydujemy o dalszym kierunku rozwoju mechanizmu wymiany, ale jest to coś, co uważamy za kluczową funkcję systemu łupów w Armored Warfare.

Pytanie: Czy system łupów nie oznacza, że gracze będą „farmić” na łatwym poziomie trudności w trybie PvE dla szybkiego i łatwego łupu?

Sposób w jaki działa ten system będzie wymagał od Was „dobrej” bitwy by zdobyć lepszy łup, bez względu na to, który tryb wybierzecie. Technicznie, nie jest łatwiej zdobyć dobry łup podczas łatwej misji PvE. Podczas gdy „łatwa” misja PvE sama w sobie może być łatwiejsza w grze, metryka, która ustala łup jaki dostaniecie, bazuje na „wydajności” każdego gracza w danym trybie, zatem wciąż będziecie potrzebować w miarę dobrego wyniku, w porównaniu do innych graczy, aby otrzymać świetny łup. Ustawiliśmy system w ten sposób, że będziecie lepiej nagradzani za lepsze wyniki, a nie po prostu za granie w trudniejszy lub bardziej „konkurencyjny” tryb gry.

Pytanie: Czy to oznacza, że „łatwy” poziom trudności w trybie PvE będzie miał te same nagrody co trudny poziom?

Rodzaj i jakość dostępnych nagród będzie ten sam. Jednakże, jako że dany tryb gry może być łatwiejszy do zagrania, Wasze wynagrodzenie będzie bazowało na porównaniu Waszego wyniku z meczu z wynikami pozostałych graczy tego trybu.

Jeszcze jedno wyjaśnienie – porównanie Waszego wyniku z wynikami innych graczy ma charakter globalny, oznacza to że wynik jest porównywany z wynikami ze wszystkich meczów, nie tylko z wynikami z meczu, w którym braliście udział. Oznacza to, że nawet jeżeli byłeś najlepszym graczem w danej rozgrywce to Twój wynik może okazać się zbyt słaby by otrzymać najlepszy łup, chyba że Twój wynik znajduje się w górnych percentylach wyników z danego trybu gry.

Pytanie: Co możesz powiedzieć w sprawie nakładania się bonusów w systemie łupów? Czy będzie to dalej możliwe?

Tak i nie. Wszystkie różne bonusy za wydarzenia, pierwszą wygraną dnia, konto premium, pojazdy premium, wzmocnienia, insygnia itp. wciąż będą się sumowały tak jak dotychczas. Różnica polega na tym, że będzie ograniczenie w postaci tego jak wiele bonusów będzie można zsumować jednocześnie. Jednakże, w tym samym czasie, gdy ograniczymy liczbę maksymalnie zsumowanych wzmocnień, dodamy również insygnia, które gracze będą mogli zdobyć za darmo w postaci łupów poprzez samo granie.

Moim zadaniem, po wdrożeniu tego systemu, będzie obserwacja tendencji rozwoju i ogólnej ekonomi w grze oraz ustalenie wszelkich niezbędnych poprawek. Podczas gdy celem było zminimalizowanie zmian netto w ogólnej globalnej ekonomi i wskaźników postępu przez dodanie systemu łupów, w grę wchodzi wiele czynników i istnieje szansa, że nie wszystko będzie działało idealnie za pierwszym razem. Jeśli się okaże, że się przeliczyliśmy i spowolniliśmy postęp rozwoju to zareagujemy szybko. Mamy wiele narzędzi w naszym przyborniku, aby uporać się z potencjalnymi problemami. Na krótką metę, szybkie poprawki będą polegać na regulacji wskaźników wypadania skrzyń z zaopatrzeniem, jeśli będzie to konieczne, aczkolwiek możemy na przykład zwiększyć bonusy wzmocnień i insygnii lub dodać nowe ich rodzaje do systemu z większymi lub bardziej specyficznymi bonusami.

Możecie być pewni, że mamy olbrzymią ilości danych nadających do tego typu analiz, mamy również wyspecjalizowaną grupę programistów w Obsidian Entertainment, która dba o to, by nowy system łupów, i oczywiście cała gra Armored Warfare, działały bez zarzutów.

Pytanie: Zatem, czy to oznacza, że będę mógł aktywować tylko 1 wzmocnienie w tym samym czasie (2 jeśli się zapłacę)?

Tak, liczba wzmocnień, które można będzie aktywować, będzie ograniczona. Jednakże, w tym samy czasie dodamy kolejną formę modyfikatora progresji w postaci insygnii, aczkolwiek jest to tylko pierwsza faza systemu łupów. Naszym celem było udostępnienie modyfikatorów progresji wszystkim graczom (nie tylko tym, którzy płacą), jak również uczynienie ich bardziej elastycznymi w kwestii sposobu i czasu ich użycia, innym powodem było dodanie ich jako nowych i interesujących nagród, które są czymś innym niż podstawową walutą (kredyty, reputacja) progresji. Dodanie większej ilości modyfikatorów może poskutkować niezbalansowaną gospodarką progresji. To dlatego trzeba było zachować ostrożność i obejść się bez wstępnej realizacji. Jeśli się przeliczyłem i stwierdzimy, że zmiany w gospodarce nie wpłynęły tak jak powinny na postęp, będziemy podejmować odpowiednie kroki w celu rozwiązania problemu. Może to oznaczać zwiększenie bonusów, dodanie dodatkowych gniazd na wzmocnienia itp. Musieliśmy zachować ostrożność, ponieważ łatwiej jest dodać nowe rzeczy do gry lub zwiększyć bonusy niż usuwać lub „nerfić” już wprowadzone.

W aktualizacji 0.16 będziecie mogli mieć dwa aktywne wzmocnienia jednocześnie. Gracze wybierają, które wzmocnienia aktywować poprzez umieszczenie ich w jednym z dwóch dostępnych slotów. Jeden slot jest darmowy (w każdej chwili można w nim umieścić wzmocnienie), drugi natomiast jest slotem premium (wzmocnienie aktywuje się za złoto). Bonusy konta premium są niezależne od bonusów wzmocnień, zaś oba (i czasu premium i wzmocnień) sumują się. Możecie mieć aktywne jednocześnie wzmocnienie w darmowym slocie, wzmocnienie w slocie premium oraz czas premium (to wszystko jako dodatek do innych bonusów, takich jak np. od pojazdów premium, za pierwsze zwycięstwo itp.). Również insygnia będą sumować się z pozostałymi bonusami, tym sposobem będzie można zsumować ze sobą sporą ilość bonusów w nowym systemie. Choć w nowym systemie liczba aktywowanych wzmocnień jest ograniczona to wnosi on i inne źródła bonusów postępu, które będą dostępne dla każdego za sprawą skrzyń z zaopatrzeniem.

Pytanie: Jednodniowe wzmocnienie zostanie podzielone na dwa 12-godzinne w aktualizacji 0.16?

Wasze tygodniowe wzmocnienia zostaną zamienione na czternaście (14) 12-godzinnych wzmocnień. Innymi słowy, ogólnym czas trwania Waszych wzmocnień pozostanie taki sam, tyle że zostanie on podzielony na większą ilość. Głównym powodem tej zmiany było to by gracze mogli selektywnie aktywować sobie bonusy na czas jednej „sesji”. Bawiliśmy się z z 6, 18, 24, 36 itp. godzinami, ale czujemy że 12-godzinny czas wzmocnienie jest najlepszy. Głównym celem było zwiększenie elastyczności w kwestii wyboru pory aktywacji bonusu, ale jednocześnie nie chcieliśmy zmuszać graczy do częstej reaktywacji swoich wzmocnień. Jeśli jesteś typowym graczem pod względem logowania się i czasu gry podczas jednej sesji to wystarczy, że będziesz aktywował tylko jedno wzmocnienie za każdy razem, gdy zaczynasz zabawę. Zastanawialiśmy się nad sposobami, aby uprościć używanie wzmocnień i insygnii, dzięki temu nie będziecie musieli wykonywać zbędnych czy nadmiernych działań w swoim ekwipunku. Jak zwykle, Wasze opinie i sugestie są mile widziane.

 Źródło: aw.my.com

sebastor

Miłośnik anime i literatury fantasy, science fiction. Pasjonat gry artylerią (gdy była w PvP). Community Contributor w Armored Warfare.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług. więcej informacji

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług.

Zamknij