VT-5 – Recenzja

Witajcie!

W przyszłości w Armored Warfare pojawi się możliwość zdobycia czołgu VT5. Jako że ostatnio miałem okazję nim pograć to przygotowałem dla Was recenzję tej maszyny.

Poniżej znajdziecie krótkie omówienie głównych cech pojazdu. Tutaj natomiast znajduje się porównanie statystyk czołgów lekkich 9 poziomu, bez modyfikacji: Klik


Siła ognia

Na pierwszy rzut oka widać, że chiński czołg lekki nie zachwyca. Głównie za sprawą bardzo silnej konkurencji, na której tle wypada blado. Jedyne w czym wyprzedza rywali to czas przeładowania. I w tym miejscu słowo „jedyne” nabiera nowego znaczenia, bo gdy użyjemy bonusów z retrofitów oraz umiejętności dowódcy – otrzymamy prawdziwego potwora! Bez problemu zejdziemy z przeładowaniem zdecydowanie poniżej 4 sek. (u mnie 3,7 sek.), a to czyni nas niesamowicie groźnym przeciwnikiem.

Należy również wspomnieć o ponadprzeciętnej celności, która zdecydowanie pozwoli na skuteczny atak, nawet w ruchu – przyda się podczas objeżdżania wolnych MBT.

Jeśli chodzi o amunicję, w tym przypadku zabieram jedynie standardowe, „niebieskie” AP-ki – są szybkie (1428 m/s) i mają dobrą penetrację (620 mm). Jeśli jednak chcecie zobaczyć statystyki wszystkich, kliknijcie tutaj.


Ochrona

Ochrona to dla mnie w czołgu lekkim trzeciorzędny aspekt. Będziemy atakować z zaskoczenia i zdecydowanie ważniejsza okaże się mobilność oraz czas przeładowania. Naszym głównym celem powinny stać się wszystkie samotne, rozdzielające się pojazdy.

Dobrym sposobem jest również wsparcie głównego ataku i flankowanie wroga z dystansu, poza zasięgiem wykrycia. W obu tych przypadkach pojazd ten sprawdzi się wyśmienicie. Polecam również zagrać z kolegami w plutonie – pojedyncze cele są bez szans!

Co jeśli wpadniemy w tarapaty lub gdy przyjdzie nam się zmierzyć na ograniczonej przestrzeni np. z dowolnym MBT 9 poziomu? Jeśli nie ma możliwości poruszania się szybciej niż obrót wieży przeciwnika – zalecałbym ucieczkę w zasłonie dymnej przy wsparciu specjalnej umiejętności – przyspieszenia. To najrozsądniejsze wyjście, gdyż z tym pancerzem nie możemy być konkurentem dla nikogo.

Pod tym względem Thunderbolt II i Anders wypadają dużo korzystniej. Pocieszeniem może być ilość Punktów Wytrzymałości, które pozwolą przyjąć nam jedną „pestkę” więcej.


Mobilność

Mobilność to niezwykle istotny aspekt czołgu lekkiego. To bardzo często właśnie ona decyduje, czy pozostaniemy przy życiu. Mimo dużo większej masy, niż konkurencyjny Thunderbolt II – nie będziemy zawalidrogami.

Pojazd daje poczucie sprytnego i szybkiego co pozwala na gwałtowne zmiany położenia wraz ze zmieniającą się sytuacją na polu walki. Obserwacja mini-mapy i dobra mobilność pozwoli nam być tam, gdzie aktualnie potrzebuje nas drużyna, a wypatrywanie samotnych „owieczek” zaowocuje łatwymi i szybkimi fragami.


Dla osób, które nie są pewne jakie modyfikacje, dowódców i umiejętności załogi wybrać, a chcą jakiejś wskazówki, poniżej zamieszczam mój zestaw, dopasowany do specyficznego stylu gry.


Modyfikacje, dowódca i załoga

MODYFIKACJE

  • Ulepszony zamek w armacie v2 – czas przeładowania poprawiony o 10%
  • Ulepszone soczewki teleskopowe v2* – zasięg widzenia podczas postoju poprawiony o 70 m
  • Zmodernizowana optyka v2* – zasięg widzenia zwiększony o 35 m
  • Farba pochłaniająca promieniowanie v2 – współczynnik kamuflażu zwiększony o 8%

* Jeżeli uważacie, że celność jest niewystarczająca, a od zwiadu macie AFV – skorzystajcie z Komputera balistycznego v2 / Ballistic Computer v2 i Zaawansowanego MRS v2 / Advanced MRS v2.

Zdaję sobie sprawę, że wielu nie zgodzi się z moim wyborem, ale często gracze na AFV nie wykonują swojego zadania, a ja lubię być samowystarczalny.

Dodatkowo ostatnio więcej gram w zmniejszonym składzie 3×3, 5×5, itp., a to przekłada się na ograniczoną przestrzeń na mapie, co niesie za sobą konsekwencję braku możliwości częstej i drastycznej zmiany pozycji. To zmusza do przesunięcia strategii gry z LT w kierunku niszczycieli czołgów.

DOWÓDCA

  • Erin O’Connell – Jeżeli zależy nam na zwiększonej widoczności przez listowie, lepszej zdolności kamuflażu oraz wydłużeniu zasięgu widzenia.

ZAŁOGA

  • Kierowca – Komfortowa jazda oraz Jazda po bezdrożach
  • Działonowy – Szybki okrąg oraz Strzelec wyborowy


Poniżej znajdziecie filmik, który prezentuje bitwy PvP. Jeżeli interesują was powtórki dzięki, którym możecie sami sprawdzić jak przebiega gra tym pojazdem to znajdziecie je tutaj:

Nadszedł czas, aby odpowiedzieć sobie, czy warto zainteresować się chińskim VT5? Moim zdaniem – tak. Bez względu na styl gry, który wybierzemy (ostrożne likwidowanie przeciwników na pomniejszonej mapie, czy agresywna gra na dużym obszarze) VT5 będzie wyjątkowo skutecznym narzędziem. Ma wszystko co niezbędne: jest szybki i niezwykle sprawnie generuje obrażenia.

Do tego przyspieszenie, dobre kamo, dużo granatów dymnych i niezły zasięg spotowania. Wiadomo, nie jest idealny – brakuje mu pancerza i depresji, ale zdecydowanie jest pojazdem, który przyniesie Wam ogromne pokłady przyjemności z gry, a przecież o to właśnie chodzi, prawda?

Dla graczy PvE pewnym problemem może być zasobność składu amunicji. Przy czasie przeładowania poniżej 4 sek. 38 pocisków znika zatrważająco szybko.


Konkurs

Abyście mogli się przekonać jak w praktyce sprawuje się VT5, przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać kod na wypożyczenie tego pojazdu na 3 dni.

Co należy zrobić? Wystarczy że pod powyższym filmikiem na YouTube zamieścicie dowolny komentarz. Jutro o 18:00 wśród wszystkich komentujących wybierzemy osobę, która otrzyma kod poprzez wiadomość na YT.


Voolf

Redaktor Naczelny i grafik w GameStone.pl, fotograf z zawodu, "pan od fikołków" z wykształcenia. Za sprawą posiadania dwóch teściowych traktuje wszystko z przymrużeniem oka. Specjalista od spraw beznadziejnych.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług. więcej informacji

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług.

Zamknij