Q&A z deweloperami 19

Witajcie,
Czas na kolejną edycję Q&A z deweloperami 🙂


Pytanie: Jaki jest priorytet dotyczący ulepszeń fizyki pojazdów kołowych?
Odpowiedź: Dość wysoki, pracujemy nad tym intensywnie i poprawki powinny być gotowe na aktualizację 0.18.

Pytanie: Jakich linii pojazdów możemy się spodziewać w najbliższej przyszłości i w jakiej mniej więcej kolejności?
Odpowiedź: Tak naprawdę nie możemy ujawnić wszystkich naszych planów na przyszłość, ale następna kompletna linia (czechosłowackie i polskie opancerzone wozy bojowe i niszczyciele czołgów) jest wstępnie planowana na aktualizację 0.18 i mamy nadzieję, że linia francuskich czołgów podstawowych Leclerc również będzie gotowa w tym roku.

Pytanie: Czy są jakieś plany odnośnie wdrożenia pojazdów kołowych-botów oraz dodania przeciwnikom-botom więcej unikalnych kamuflaży?
Odpowiedź: Choć życzylibyśmy sobie by kołowe pojazdy-boty pojawiły się w grze jak najprędzej, to staranne ich wdrożenie zajmuje sporo czasu. Mechanizm poruszania się kołowych AI jest znacznie bardziej skomplikowany od pojazdów gąsienicowych z uwagi na niemożność obracania się w miejscu. Bez możliwości obrotu pojazdy kołowe muszą wykonywać skomplikowane manewry aby się poruszać, które są stosunkowo łatwe do pokonania dla pojazdów gąsienicowych. Począwszy od aktualizacji 0.17 każda frakcja botów będzie miała unikalny kolor bazowy oraz kolor kamuflażu.

Pytanie: Czy Armored Warfare będzie miało więcej szczegółowo opracowanych modeli pojazdów jak World of Tanks?
Odpowiedź: Mamy w planach dopracowanie starszych modeli, tak aby lepiej się prezentowały i spełniały obecne standardy, które naszym zdaniem są dość wysokie. Przy porównaniach z innymi grami (w tym wypadku WoT) należy pamiętać, że ich oficjalne zrzuty ekranu wykorzystują specjalne tekstury i cienie o niezwykle wysokich rozdzielczościach, dzięki czemu pojazdy prezentowane w celach reklamowych wyglądają lepiej niż w grze. Mając to na uwadze dodamy, że obecnie udoskonalamy nasze cienie i mamy nadzieję, że będą gotowe w aktualizacji 0.18.

Pytanie: Nowe dźwięki są niesamowite, ale odpalanie pocisków rakietowych oraz przeładowywanie ich i zwykłych pocisków brzmi wciąż tak samo. Czy zostaną do nich dodane nowe dźwięki?
Odpowiedź: Aktualnie nie ma krótkoterminowych planów dotyczących zmiany dźwięków przeładowania pocisków i rakiet, ale dziękujemy za dobrą sugestię!

Pytanie: Czy możemy liczyć na lepszy system ostrzegania przed nadciągającymi pociskami artyleryjskimi i pociskami rakietowymi?
Odpowiedź: Tworzenie systemu ostrzegania (w tym rozmiaru ikony, dźwięku ostrzegającego itp.) jest częścią całego procesu balansowania mechanizmów pocisków rakietowych i artylerii. Zbyt widoczne i głośne ostrzeganie przed pociskami rakietowymi rozpraszałoby i ponadto miałoby negatywny wpływ na użyteczność artylerii i rakiet, a tego nie chcemy. Pragniemy jednakże, aby pociski kierowane były bardziej przydatne, dlatego intensywnie pracujemy nad balansem PPK.

Pytanie: Jak chcecie sobie poradzić z graczami ustawiającymi mecze w przyszłych wydarzeniach?
Odpowiedź: O tym zadecydowała firma My.com – zamierzają obchodzić się z nimi jak dotychczas – tzn. dyskwalifikując ich z wydarzenia i odbierając nagrody.

Pytanie: Czy zamierzacie wdrożyć dekoracyjne przedmioty do czołgów, takie jak worki z piaskiem, hełmy, skrzynki na amunicję itp.?
Odpowiedź: Tak, zamierzamy je wprowadzić, ale aktualnie nad tym nie pracujemy z uwagi na zawiłości modelowania, jakie to zadanie niesie ze sobą.

Pytanie: Jaką wizję wojen klanowych mają deweloperzy? Czy zamierzacie konsultować się z aktywnymi batalionami?
Odpowiedź: Clan Wars, czyli dokładnie rzecz biorąc wojny terytorialne, są organizowane niezależnie przez każdego z operatorów serwerów, Obsidian Entertainment dostarcza tylko odpowiednią wtyczkę do użytku deweloperów stron internetowych. My.com będzie intensywnie dyskutować ten mechanizm z batalionami PvP. Jeśli chodzi o end-game PvP, przygotowujemy coś bardzo niezwykłego – więcej detali zdradzimy w przyszłości.

Pytanie: Czy deweloperzy mogą zdradzić więcej na temat planowanych zmian na wyższych poziomach rozgrywki?
Odpowiedź: Odnośnie największej części tych zmian, zaplanowano wstępnie, że wejdą wraz z aktualizacją 0.19. Będą to dalekosiężne zmiany, wykraczające poza poprawki rozgrywki na wysokich poziomach. Wpłyną one na wszystkie poziomy. Ponieważ będą one drastyczne i skomplikowane oraz wpłyną na zasady balansu w AW, chcemy poczekać, aż nabiorą kształtów, zanim przedstawimy je społeczności. Możecie się spodziewać, że przyszły odcinek Pamiętników Deweloperów będzie im właśnie poświęcony.

Pytanie: Czy problemy z pociskami-widmami zostaną rozwiązane i jeśli tak to kiedy?
Odpowiedź: Pociski-widma istnieją i zdajemy sobie sprawę, że pojawiło się ich trochę więcej od wejścia 0.16. W pocie czoła pracujemy nad tym problemem i mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości znajdziemy rozwiązanie.

Pytanie: Czy Panzerhaubitze 2000 będzie miał kiedykolwiek liczbę przewożonej amunicji wynoszącą 60 pocisków?
Odpowiedź: Na daną chwilę nie planujemy zwiększyć liczby przewożonych pocisków.

Pytanie: Czy jest możliwe dodanie „Dzisiejszych operacji” w oknie PvE, aby gracze widzieli, jakie mapy są dostępne na każdym poziomie trudności?
Odpowiedź: Do codziennych map PvE zostaną dodane wszystkie misje.

Pytanie: Czy problem z „modułami zniszczonymi bez penetracji” został zauważony?
Odpowiedź: Moduły mogą czasem ulec zniszczeniu bez penetracji. Jest to zjawisko zamierzone. W kwestii kodu, moduły mogą odnieść obrażenia prowadzące do zniszczenia modułu, ale bez uszkodzeń wnętrza kadłuba.

Pytanie: Możecie zdradzić, jakie pojazdy artyleryjskie zostaną dodane na najwyższych poziomach?
Odpowiedź: Jeszcze nie teraz – wdrożenie większej liczby pojazdów klasy dział samobieżnych nie jest zaplanowane na najbliższą przyszłość.

Pytanie: Czy zaoferujecie coś graczom poza amerykańską i europejską strefą czasową, konkretnie graczom w Azji i Oceanii?
Odpowiedź: O tym zadecyduje My.com. Obecnie rozważają więcej wydarzeń, które będą dotyczyć wyżej wymienionych stref czasowych. Jedna rzecz, o której muszą pamiętać, jest to aby jeden serwer nie miał więcej wydarzeń niż inne, z powodu specyficznych stref czasowych regionu.

Pytanie: Czy pracujecie już nad nowym systemem załóg?
Odpowiedź: Tak, jest to coś nad czym teraz pracujemy. Uważamy że obecny system nie daje wystarczająco dużo możliwości i jest dość linearny w progresji. Obecny system załóg zostanie poddany przeróbce i znacznie rozszerzony, tak aby gracze mieli większe pole do popisu w kwestii dostosowywania wydajności swoich pojazdów.

Pytanie: Czy rozważacie opcję jednej załogi dla różnych czołgów?
Odpowiedź: Nie, nie ma tego w planach.

Pytanie: Czy mechanizm bazy zostanie zaktualizowany w tym roku?
Odpowiedź: : Nie mamy przybliżonej daty kiedy baza zyska nowe treści lub funkcje.

Pytanie: Dlaczego serwer północnoamerykański i europejski nie mogą dzielić progresji?
Odpowiedź: Zadecydowano na początku, że mają to być dwa oddzielne serwery, odzwierciedlające duże różnice pomiędzy europejskimi i północnoamerykańskimi graczami, stylami i gospodarkami. Taka zmiana byłaby na dany moment ekstremalnie trudna do wdrożenia, zarówno z perspektywy deweloperów jak i wydawców.

Pytanie: Jakie są plany odnośnie obrażeń przez taranowanie?
Odpowiedź: Chcemy wziąć się za obrażenia poprzez taranowanie w przyszłej aktualizacji.

Pytanie: Czy funkcja inspekcji opancerzenia w grze jest jeszcze w planach?
Odpowiedź: Tak, ale została przesunięta na później z uwagi na rozwój innych bardzo ciekawych funkcji. Ale na pewno zostanie wprowadzona.

Pytanie: Jakie są plany odnośnie przyszłych map? Chcielibyśmy by były one większe, bardziej otwarte i z kilkoma ścieżkami.
Odpowiedź: To właśnie planujemy – aktualizacja 0.17 wniesie dużą nową mapę pod tytułem „Linia frontu”, która jest dość otwarta i ma do zaoferowania dużo użytecznej przestrzeni. W kolejnych aktualizacjach planujemy jeszcze większe rzeczy!

Pytanie: Czy są jakieś plany dotyczące znacznego rebalansu map PvP? Wymienię tu Highwall!
Odpowiedź: Highwall będzie prawdopodobnie pierwszą mapą PvP, która zostanie poważnie zmieniona na podstawie zebranych reakcji i analizy. Zamierzamy rozpocząć przegląd wszystkich naszych map w oparciu o to, czego się nauczyliśmy, a poprawki wdrażać stale w aktualizacjach.

Pytanie: Lords of War – czy to jedyny tryb PvP typu „end game”, jaki zaplanowaliście
Odpowiedź: Nie na dłuższą metę. Bądźcie czujni.

Pytanie: Kiedy progresja PvE zostanie oddzielona od PvP?
Odpowiedź: Szczerze powiedziawszy, nie zamierzamy rozdzielać progresji między tymi dwoma trybami. PvE jest integralną częścią gry i chcemy, aby gracze zawsze mogli wybrać w co chcą grać – PvP lub PvE. Mamy plany, aby poprawić doznania w PvP poprzez wprowadzenie różnych rebalansów, dzięki którym PvP będzie sprawiało więcej frajdy, ale nie chcemy ograniczać graczy do progresji tylko w PvP. Planujemy zbalansowanie wynagrodzenia PvP i PvE w celu złagodzenia niektórych z bardziej kłopotliwych różnic pomiędzy nimi, takich jak koszty logistyczne.

Pytanie: Dlaczego dochód reputacji w PvE zależy bardziej od mapy niż od wyników?
Odpowiedź: Nie zależy, wyniki zawsze odgrywają największą rolę. Jednakże różne misje mają różne współczynniki dochodu, co jest uwarunkowane ich długością, liczbą wrogów i innymi czynnikami. Ogólnie rzecz biorąc, chcemy aby wszystkie mapy PvE zapewniały z grubsza te same wynagrodzenie w tym samym czasie, ale może to być trudne do uzyskania w sytuacji, w którym każda grupa graczy inaczej podchodzi do danej mapy.

Pytanie: Czy unikalne cechy pojazdu, takie jak 4-kołowy układ kierowniczy CRAB-a, zostaną wdrożone w przyszłości?
Odpowiedź: Początkowo, w fazie planowania CRAB-a, mieliśmy działający prototyp takiego układu kierowniczego, ale był on ciężki w obsłudze i nie mieliśmy czasu na jego dopracowanie, dlatego też go nie zrealizowaliśmy. Pragnęlibyśmy wdrożyć ten system, aby pojazd nabrał bardziej niepowtarzalnego charakteru. Tym samym chcę powiedzieć, że najpierw musi lepiej działać ruch bazowy i system kolizji, zanim weźmiemy się za systemy poruszania się indywidualnych pojazdów.

Pytanie: Czy jest szansa, że zobaczymy rodzinę CV90 i S-Tank w Armored Warfare?
Odpowiedź: Tak. 🙂

Pytanie: Czy zamierzacie wdrożyć linię francuskich czołgów w drzewie trzeciego dilera
Odpowiedź: Tak! 🙂

Pytanie: Jak są generowane zawartości skrzynek z zaopatrzeniem? Czy dzieje się to w momencie otrzymania skrzynki czy może wtedy kiedy klikasz na skrzynkę, aby ją otworzyć? Dla jasności, powiedzmy że zachowuję skrzynki z aktualizacji 0.16, a w aktualizacji 0.18 wchodzą wzory kamuflażu do ogólnej puli łupów. Czy jest możliwe, aby uzyskać wzór kamuflażu ze skrzynki z 0.16
Odpowiedź: : Zawartości skrzynek są generowane przed otwarciem, więc możliwe jest „chomikowanie” skrzynek.

Pytanie: Czy macie jakieś plany związane z chińskimi opancerzonymi wozami bojowymi?
Odpowiedź: Mamy plany odnośnie jednego konkretnego pojazdu, ale jeśli chodzi o całą linię – to jeszcze nie w obecnej chwili.

Na dziś to tyle, do zobaczenia w kolejnej części!

 Źródło: aw.my.com

 

Saileri

Pasjonat gier, militariów i kultury wschodnio-azjatyckiej. Urodzony Grammar Nazi i perfekcjonista. Lepiej uważaj z zadawaniem pytań, jak się rozkręci z odpowiedzią, to wystosuje ci niezły esej. Magicznym sposobem przyswaja wszystkie informacje na temat każdego aspektu gry. Codename: Saipedia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług. więcej informacji

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług.

Zamknij