[Poradniki] Poprawa wydajności - Nvidia GPU | Armored Warfare Gamestone

[Poradniki] Poprawa wydajności – Nvidia GPU

Witajcie,

W tej części dowiecie się jak zwiększyć wydajność swojego sprzętu, jeżeli posiadacie kartę graficzną „zielonych” (Nvidia), w Armored Warfare.

Dzięki niżej opisanym radom możecie zyskać kilka dodatkowych FPS’ów, a być może nawet rozwiązać kilka innych problemów.

WSTĘP I INSTALACJA

Najlepiej jest zainstalować grę na dysku innym niż systemowy. Jeżeli posiadamy więcej niż jeden fizyczny dysk twardy (HDD (jeżeli mamy SSD ten etap nie ma znaczenia, można go pominąć)) to grę instalujemy na tym drugim , w przypadku posiadania jednego dysku twardego, dobrze jest żeby był podzielony na partycje.

Gra często doczytuje dane z dysku przez złe wykorzystywanie pamięci RAM, dlatego zainstalowanie gry na dysku innym niż systemowy jest najlepszym rozwiązaniem, system operacyjny i tak działa w tle i przeprowadza operacje na danych często odwołując się do tych zapisanych w pliku stronicowania, przez co „kradnie cykle” uruchomionej grze.

Nie zawsze najnowsze sterowniki będą gwarantowały stabilną pracę i zwiększenie wydajności. Producenci kart graficznych optymalizują swoje sterowniki tylko dla najnowszych GPU (Nvidia) i tylko pod najnowsze gry. Żeby gra działała stabilnie i wydajnie to jej producent musi zadbać o optymalizację pod najnowsze sterowniki, tym bardziej jeżeli producent GPU nie uwzględnia jej w swoich uaktualnieniach.

Jednak aby trochę pomóc grze można samemu zastosować proste sztuczki.

WYŚWIETLANIE

Wybrałem opcje, które mają największy wpływ na wydajność i jakość wyświetlania. W Panelu sterowania NVIDIA ustawiamy:

Ustawienia 3D -> Zarządzanie ustawieniami 3D -> Ustawienia programu -> Dodaj -> Wybierz program do dostosowania -> ścieżka dostępu do armoredwarfare.exe (bin64) -> Zmieniamy ustawienia:

 • Maksymalna liczba wstępnie renderowanych klatek – 4
 • Optymalizacja wątkowa – Włącz
 • Pamięć podręczna jednostki cieniowania – Włącz
 • Potrójne buforowanie – Włącz
 • Synchronizacja pionowa – Wyłącz
 • Tryb zarządzania energią – Preferuj maksymalną wydajność

PRIORYTET

 1. Podczas gry wychodzimy do pulpitu ALT+TAB albo SHIFT+ENTER
 2. Uruchamiamy Menedżer zadań (podczas gry można CTRL+ALT+DELETE i wybrać na ekranie)
 3. Odszukujemy proces armoredwarfare.exe, klikamy prawym przyciskiem myszy na procesie i z menu kontekstowego wybieramy Ustaw priorytet, zmieniamy na Wysoki i potwierdzamy
 4. Wchodzimy ponownie do gry, jeżeli będzie działać niestabilnie to zmieniamy priorytet na powyżej normalnego

Dzięki tym kilku sztuczkom w niektórych konfiguracjach sprzętowych zyskamy kilka FPS’ów i pozbędziemy się ich gwałtownych spadków.

 • Ważne żeby podczas gry nie mieć uruchomionych programów do renderowania, programów graficznych, nie pobierać plików z sieci, i wyłączyć przeglądarki (ZWŁASZCZA CHROME)

UWAGA: Pamiętajcie, że wszelkie zmiany w systemie jak i sprzęcie dokonujecie na własną odpowiedzialność!

 Źródło: aw.my.com

sebastor

Miłośnik anime i literatury fantasy, science fiction. Pasjonat gry artylerią. Peacekeeper w Armored Warfare.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług. więcej informacji

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług.

Zamknij