MT-LB S8 – Recenzja

Witajcie,

W sprzedaży pojawił się nowy, niezwykły pojazd premium 6 poziomu – Strela S-8. Czego można się po nim spodziewać? Tego dowiecie się z tej recenzji.

Strela S-8, znana również pod nazwą MT-LB S-8, to ukraińska konstrukcja, na którą składa się zmodyfikowane podwozie radzieckiego transportera opancerzonego MT-LB oraz dwie wyrzutnie B-8 strzelające rakietami S-8.

Poniżej znajdziecie krótkie omówienie głównych cech pojazdu. Tutaj natomiast znajduje się porównanie statystyk wybranych AFV 6 poziomu, z modyfikacjami (lornetka, farba, soczewki): Klik


Siła ognia

Głównym, i zarazem jedynym, uzbrojeniem są dwie wyrzutnie pocisków niekierowanych. Każda z nich posiada 20 rakiet, łącznie daje nam to 40 rakiet na jedną salwę. Amunicji starczy nam na dwie pełne salwy. Szybkostrzelność wynosi 100 pocisków na minutę – 0.6 sekundy odstępu pomiędzy wystrzałami. Czas przeładowania wynosi 60 sekund, bez względu na stan „magazynka”.

Penetracja jak i obrażenia pojedynczego pocisku są całkiem niezłe, gdy dodamy do tego ich ilości to robi się interesująco. Niemniej jednak, odradzam strzelanie do MBT, gdy te są ustawione do nas przodem – z uwagi na grubszy pancerz pociski zadają jedynie po około 100 dmg. Najlepiej zaatakować przeciwnika z zaskoczenia, od tyłu lub boku, jeżeli nam się to uda to „wyparuje” on w przeciągu kilku sekund (każda z rakiet może zadać około 300-400 dmg).

Ważne jest to, abyśmy przed atakiem podjechali możliwe jak najbliżej. Celność rakiet jest słaba i przy odległości powyżej 100 metrów pociski zaczynają latać, gdzie chcą. Z tego względu strzelanie na większe odległości nie ma większego sensu (jeżeli już musimy to robić to najlepiej przy każdym strzale poczekać na maksymalne skupienie celownik, które chwilę trwa).

Prędkość obrotu wieży wynosi ponad 52°/s. Przy takiej wartości nie będziemy mieć żadnych problemów z namierzeniem wroga na bliskim dystansie. Warto również wspomnieć o samym celowaniu. Celownik pojazdu jest umieszczony na wysokości kadłuba, sprawia to, że celowanie zza wzniesień, przy wystawieniu jedynie wyrzutni, jest niemożliwe.


Ochrona

W przypadku pancerza nie ma tutaj zbyt wiele do powiedzenia ponieważ ten praktycznie nie istnieje. Czymkolwiek by ktoś nie strzelał to i tak nas przebije. Pula HP jest porównywalna do tej, które posiadają inne AFV – 2-3 trafienia wystarcza, aby nas zniszczyć.

Jedyny element, który należy omijać to same wyrzutnie rakiet – nie przyjmują one żadnych obrażeń.


Mobilność

Pod względem mobilności Strela wypada nieco gorzej niż pozostałe maszyny tego poziomu – zwłaszcza w przypadku prędkości maksymalnej.

Większość AFV nie będzie miała problemów z przegonieniem nas. Przemieszczanie się po mapie nie sprawia większych problemów.


Technologia

Pod względem kamuflażu Strela S-8 wypada najlepiej w całej grze. Podstawowa wartość wynosi 40%, możemy ją podnieść nawet do ponad 59% używając kamuflażu oraz odpowiedniego retrofitu i dowódcy.

Jeżeli dorzucimy do tego modyfikacje zwiększające zasięg widzenia to uzyskamy całkiem niezły pojazd zwiadowczy. Jedyny minus jest taki, że nie będziemy mogli wesprzeć drużyny ogniem naszych wyrzutni jeżeli chcemy pozostać w ukryciu. Oddanie chociażby jednego strzału powoduje, że tracimy większość kamuflażu.


Dla osób, które nie są pewne jakie modyfikacje, dowódców i umiejętności załogi wybrać, a chcą jakiejś wskazówki, poniżej zamieszczam sugerowane zestawy.


Modyfikacje, dowódca i załoga

MODYFIKACJE

  • Zmodernizowana optyka v2 – zasięg widzenia zwiększony o 35 m
  • Farba pochłaniająca promieniowanie v2 – współczynnik kamuflażu zwiększony o 8%
  • Ulepszone soczewki teleskopowe v2 – zasięg widzenia podczas postoju poprawiony o 70 m

DOWÓDCA

  • Erin O’Connell – W celu zmaksymalizowania kamuflażu i zdolności zwiadowczych

ZAŁOGA

  • Kierowca – Jazda po bezdrożach oraz Ten się śmieje, kto zwycięża ostatni
  • Działonowy – Szybki okrąg oraz Strzelec wyborowy


Poniżej znajdziecie filmik, który prezentuje jedną z bitew PvP. Jeżeli interesują was powtórki, dzięki którym możecie sami sprawdzić jak przebiega gra tym pojazdem, to znajdziecie je tutaj:

Strela S-8 to pierwszy pojazd w AW o tak niezwykłej konstrukcji. Z uwagi na swoje uzbrojenie i możliwości zniszczenia dowolnego pojazdu w kilka sekund został już przez niektórych nazwany OP lub nawet P2W.

Trudno się nie zgodzić z tym pierwszym. Lżejsze pojazdy nie mają szans przy bliskim spotkaniu ze Strelą, a i cięższe nie mają lekko. Nie jest to jednak pojazd, którym łatwo się gra. Wystarczy jedna zła decyzja i szybko możemy skończyć w garażu – aby zadać obrażenia musimy grać na bliski dystans, a nie mamy pancerza.

Sporym atutem jest dobry kamuflaż dzięki, któremu jesteśmy trudni do wykrycia. Pozwala nam to nie tylko wcielić się w rolę spotera, ale również daję większą szansę na zaskoczenie przeciwnika.

Czy warto się zainteresować tym pojazdem? Jak najbardziej! Jest to coś innego niż to co dostawaliśmy do tej pory – podkradnięcie się do wroga od tyłu i wykończenie dwóch pojazdów w 10 sekund daje trochę frajdy. Miejcie jednak na uwadze, że to nie AFV dla każdego. Nie będziecie nim w stanie szybko przemieszczać się po mapie lub walczyć na większy dystans jak to ma miejsce np. w przypadku VBL. Jeśli jednak to Was nie odstrasza to Strela S-8 może być dobrą inwestycją.

To wszystko o czym wspomniałem wyżej odnosi się do trybu PvP. W PvE pojazd ten nie sprawdzi się zbyt dobrze na większości map i nie zalecam jego kupowania jeżeli to jest Wasz „główny tryb”.

sebastor

Miłośnik anime i literatury fantasy, science fiction. Pasjonat gry artylerią (gdy była w PvP). Community Contributor w Armored Warfare.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług. więcej informacji

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług.

Zamknij