Leopard 2AV – Szybkie spojrzenie

Witajcie,

Jakiś czas temu do sprzedaży trafiła kolejna wersja premium czołgu podstawowego Leopard 2AV o oznaczeniu China. Czy jest warta zakupu? W tej krótkiej mini recenzji postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. 

Na wstępie dodam jeszcze, że przygotowaliśmy dla Was małą loterię związaną z tą mini recenzją. Szczegóły znajdziecie na końcu artykułu.

Statystyki wybranych MBT 6 poziomu (z modyfikacjami)


Siła ognia

Według zamysłu deweloperów, linia Leopardów ma odgrywać rolę snajperów, którzy mają wspierać swoich sojuszników z drugiej i dalszej linii. I widać to m.in. po parametrach działa.

Posiadamy krótki czas przeładowania (7,14 sek), nie najgorszą celność (0.089°) oraz prawie, że najlepszą penetrację (500 mm) na tym poziomie. Obrażenia na strzał są dość przeciętne, ale posiadamy działo 105 mm, a nie 120.

Do dyspozycji mamy trzy typy pocisków, z których każdy będzie użyteczny. PP – uniwersalne do wszystkiego, PK – dobre do zwalczania miększych celi oraz HEP, które nieźle się spiszą, gdy przeciwnik postanowi ukryć swoje słabe punkty.

Warto również wspomnieć o elewacji działa, która wynosi 10/-2° – czyli przyzwoicie (biorąc pod uwagę konstrukcję pojazdu). Jest ona o tyle istotna, że mamy słaby pancerz kadłuba, więc aby go ukryć będziemy musieli używać różnego rodzaju przeszkód i ukształtowania terenu, a wtedy dobrze będzie móc opuścić działo i wycelować w przeciwnika.

Podsumowanie: Dobra penetracja, niezła celność i krótki czas przeładowania. To w zupełności nam wystarczy, abyśmy mogli zadawać przeciwnikowi obrażenia z większego dystansu.

W kwestii uzbrojenia czołg wypada całkiem dobrze. Jeżeli chcielibyśmy przeprowadzić większy hulldown to ten nie zawsze może być możliwy.


Ochrona

Pancerz Leoparda 2AV nie należy do najmocniejszych. Zacznijmy od kadłuba, przednia dolna płyta jest bez problemu przebijana przez większość pojazdów. nie wspominając już o pancerzu bocznym.

Nie posiadamy ani ERA ani SOA. Oznacza to, że jeżeli przeciwnik złapie nas na otwartej przestrzeni to możemy być pewni, że szybko wrócimy do garażu. Dlatego musimy osłaniać nasz kadłub.

Niemniej jednak to nie jedyne miejsce, na które musimy uważać. Pomiędzy kadłubem a wieżą mamy odsłonięty pierścień wieży, które również jest łatwym celem. Jeżeli uda nam się schować nasze weakspoty to przeciwnik będzie miał problem z zadaniem nam obrażeń.

Chyba że trafimy do bitwy z 7 poziomami – część maszyn tego poziomu może bez problemu przebić przedni pancerz naszej wieży z uwagi na wysoką penetrację swoich pocisków.

Podsumowanie: Nasz pancerz nie należy do najmocniejszych na tym poziomie. Musimy zadbać o to, aby przeciwnik miał jak najbardziej utrudnione zadanie w przebiciu nas.

Trzeba wykorzystywać wszystko co się da, aby ukryć nasze słabe punkty, musimy również być skierowanym do wroga jedynie przednim pancerzem. Jeżeli zanadto obrócimy wieże lub kadłub, bądź damy się objechać, to możemy być pewni, iż zostaniemy przebici.


Mobilność

W kwestii mobilności pojazd wypada porównywalnie z innymi MBT na tym poziomie. Przyspieszenie wynosi prawie 6 sekund, a prędkość maksymalna 75 km/h.

Podsumowanie: Ogólna mobilność pojazdu jest taka sobie. W większości parametrów podobna jest do M1 Abrams. Rozpędzenie się zajmie nam trochę czasu, ale dzięki dość wysokiej prędkości maksymalnej zmiana pozycji nie będzie dużym utrapieniem.


OPINIA

Leopard 2AV to nie najgorszy czołg swojego poziomu. Jeżeli graliście wersją z drzewka to sami wiecie najlepiej czego możecie się spodziewać oraz czy ten pojazd będzie odpowiedni dla Was.

Jeżeli jeszcze nim nie graliście, a zastanawiacie się czy warto kupić sobie wersję premium to zadajcie sobie pytanie, czy chcecie grac MBT, z miękkim kadłubem, jako snajperem. Takim który ma krótki czas przeładowania, dobra penetrację oraz niezłą celność (jak na MBT). Jeżeli tak to czeka ona na Was w sklepie.

Jeżeli nadal się wahacie to tutaj znajdziecie kilka recenzji, które pomogą wam w podjęciu decyzji:


Loteria

Zasady tego losowania są bardzo proste. Wystarczy że pod tym filmikiem napiszecie komentarz, który będzie zawierał Wasz nick z gry, a weźmiecie udział w losowaniu 10 paczek ze złotymi insygniami (1 na osobę).

Czas na napisanie komentarza macie do 24.01.2018 do godziny 23:59. Wyniki zostaną podane w osobnym artykule.


sebastor

Miłośnik anime i literatury fantasy, science fiction. Pasjonat gry artylerią (gdy była w PvP). Community Contributor w Armored Warfare.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług. więcej informacji

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług.

Zamknij