Kolejne duże zmiany w AW?

Witajcie,

My.com dzisiaj opublikowało nowy artykuł, odnośnie nadchodzących zmian. Szczerze mówiąc, część z nich brzmi kompletnie bez sensu (wytłumaczę dlaczego), ale chciałbym też poznać wasze zdanie na ten temat.


Poprawki niskich poziomów

Jeszcze szybsza progresja? Po co? Już teraz wymaksowanie początkowych poziomów zajmuje niewiele czasu (a twórcy narzekają że tworzenie maszyn niskiego poziomu nie ma sensu bo gracze zagrają nimi tylko kilka bitew).

Zwiększenie RoF i mobilności? Deweloperzy chcą, aby poziomy 1-4 mogły ze sobą walczyć bez większych przeszkód na równych warunkach. Nikt nigdy nie narzekał na ten aspekt gry, a mimo tego ulegnie on zmianie.

Mam nadzieję, że nie dostaniemy jakiejś F1 z działkami ponieważ przesiadka na 5 poziom może być bolesna dla nowych graczy.


Przeróbka poziomów trudności PvE

Coś o co proszono od długiego czasu. Choć nie gram za często w ten tryb to jest według mnie dobra decyzja. Obecnie Easy i Medium polega na jeździe przed siebie i klikaniu myszką. Niech poziom Hardcore będzie naprawdę wymagający.


Przeróbka globalnych operacji

GO ma przejść spore zmiany, jedną z nich jest ograniczenie działania tego trybu tylko do godzin szczytowych serwera. Oprócz tego dostaniemy nowe osiągnięcia, tytuły i specjalne nagrody dla top 3.

Ten tryb jest mało popularny wśród graczy, nie bez powodu, więc niech grają sobie w niego ci gracze, którzy są nim zainteresowani.


Globalne Operacje podstawą dla bitew batalionowych

To nie spodobała się wielu zwolennikom PvP, GO jest nielubiane przez wiele rzeczy (długie bitwy, losowość, rozgrywka polegająca głównie na zajmowaniu baz itd.).

Gracze chcieli głównie czystego PvP, nie krążenia po mapie za capami. Na razie nie wiadomo zbyt wiele na ten temat, dlatego radziłbym ostudzić emocje i poczekać na więcej informacji.


Ulepszona gospodarka

Obecne tempo progresji jest najszybsze ze wszystkich trzech gier o czołgach, dodatkowe bonusy z częstych wydarzeń wcale nie poprawiają sytuacji (niedawno wprowadzone izraelskie drzewko można zrobić w parę tygodni, a nawet i dni).

Gracze nawet nie tracą kredytów przy porażkach, a twórcy chcą jeszcze bardziej zwiększyć przychody?! Bez sensu.


Ulepszenia dotyczące dynamiki rozgrywki

Znów zwiększenie RoF i obrażeń, tak jak by TTK już nie było by zbyt krótkie. Buff do mobilności AFV i LT, czyli znów devsi próbują wrócić do tego co kiedyś. Nowe aktywne umiejętności, zobaczymy co to będzie.

Powrót „potężnych” działek automatycznych… że co!? Działka automatyczne dostały ogromnego nerfa ponieważ był zbyt OP (zjadały wszystko z cienkim pancerzem), a teraz chcą ich powrotu…


Generalnie większość tego co nam zaprezentowano w artykule ma dla mnie wydźwięk negatywny, może neutralny, i wygląda to tak jak by deweloperzy w ogóle nie słuchali feedbacku graczy (co za niespodzianka) na temat trybów PvP. Zobaczmy jednak co SS wspomniał jeszcze na forum odnośnie powyższego.

Problem TTK będzie rozwiązany indywidualnie i z wyczuciem. Nie martwiłbym się o to.

Zmiany w dynamice dotkną tylko niektórych pojazdów, to nie tak że zbuffujemy DPS każdej maszyny o 50 procent, czy coś takiego. Celem jest zbuffowanie pojazdów, które są za słabe, i przy okazji wzmocnienie TTK poprzez wyeliminowanie ekstremalnych przypadków (na przykład, zmiany w SOA znacząco wpłynęły na aktualny spam PPK).

Co więcej, działka automatyczne będą miały wyższą penetrację i lepszy rozrzut podczas strzelania w ruchu, ale za to wyższy spadek penetracji wraz z dystansem. Innymi słowy, lekkie pojazdy mogą być efektywnie atakowane przez działka automatyczne na większym dystansie, ale MBT’ki będą wymagać walki na bliski dystans (aczkolwiek łatwiej będzie je teraz z bliska przebić od boku).

Innymi słowy, w kwestii balansu nie powinno być, aż tak źle. Jednak jak to będzie wyglądać przekonamy się dopiero w praktyce (jak wszyscy wiemy, z tym bywa różnie).

sebastor

Miłośnik anime i literatury fantasy, science fiction. Pasjonat gry artylerią (gdy była w PvP). Community Contributor w Armored Warfare.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług. więcej informacji

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług.

Zamknij