KC: Wojska inżynieryjne

Witajcie,

Wszyscy gramy czołgami. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak wygląda struktura, która otacza pojazdy-czołgi będące typowo eksploatowane na polu walki?

Od początku istnienia wojsk pancernych istnieją również wojska inżynieryjne. Tak dokładnie, to ten typ jednostek, który wspiera i pomaga dostać się na pole walki, a czasami nawet ratuje z opresji, wyciągając z „bagna”.

Bez pojazdów wsparcia inżynieryjnego nie byłaby możliwa przeprawa przez rzekę, po wysadzeniu mostu, lub np. szybkie rozminowanie odcinka przeprawowego.

Otóż ostatnio miałem okazje odwiedzić jedno niesamowite miejsce, a mianowicie Muzeum Wojsk Inżynieryjnych w Chatham Kent w Wielkiej Brytanii. Jest tam wiele materiałów – z czasów I i II Wojny Światowej,  zimnej wojny oraz czasów teraźniejszych.

Ciekawostką może być Rakieta V2, czy cześć Muru Berlińskiego. Zdjęcia, które udostępniłem, są chyba najciekawszą częścią zbioru. Ze względu, iż w niektórych miejscach makiety, tudzież kabinety wmontowane w ścianę, nie miały oświetlenia – jakość niektórych z nich może pozostawiać wiele do życzenia.

Na chwile obecna opisy na zdjęciach są w języku angielskim, może w przyszłości pokuszę się o ich przetłumaczenie.

Na zakończenie uprzedzam, iż zdjęcia mogą być pomieszane przez imgur, a znajdziecie je tutaj: Klik

Pozdrawiam.

PEREZ_345

Zwariowany 40 latek Streamer amator. Człowiek o wielu zainteresowaniach. Fan pancerki i każdej historii z nią związanej.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług. więcej informacji

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług.

Zamknij