Cheat, hack, a może exploit?

Witajcie,

Wczoraj na forum AW pojawił się interesujący wątek, w którym gracz KasperMK pokazał kilka filmików z „interesującymi” strzałami oddanymi przez jednego z graczy z przeciwnej drużyny.

Co w tych strzałach jest takie niezwykłego? Cóż, zobaczcie sami:

Dodatkowo, podobny filmik od inside_tank:

Dość szybko pojawiła się teoria o cheatach i hackach (oliwy do ognia dolał tylko fakt, iż we wszystkich powyższych przypadkach brali udział gracze z batalionu YETI).

Oczywiście w teorii pierwsze dwie przyczyny odpadają ponieważ wszelkie obliczenia są wykonywane po stronie serwera. Z tego powodu pojawiła się kolejna teoria, tym razem związana z hitboxami. Wiele obiektów w grze ma błędne, lub nie ma w ogóle, hitboxów, dlatego można przez te obiekty strzelać normalnie.

Gracze stwierdzili, iż batalion YETI musi mieć dostęp do „narzędzia”, które umożliwia podgląd hitboxów, to dlatego możliwy był tak precyzyjny strzał przez obiekty jak widać na drugim filmiku.

Co sądzicie o tej całej sytuacji? Dla mnie tutaj coś mocno śmierdzi. 😛

sebastor

Miłośnik anime i literatury fantasy, science fiction. Pasjonat gry artylerią (gdy była w PvP). Community Contributor w Armored Warfare.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług. więcej informacji

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług.

Zamknij