AW Assault – spostrzeżenia

Witajcie!

Pod koniec lutego swoją premierę miała mobilna wersja Armored Warfare, zatytułowana Assault. Zgodnie z tym co pisaliśmy tutaj, gra dostępna jest zarówno na Androida, jak i iOS. Czy jest to tytuł, któremu warto poświęcić chociaż odrobinę uwagi?

Dzięki uprzejmości Po1ntera i jego iPhone 8 możemy przybliżyć Wam tę grę, w kilku subiektywnych, podstawowych spostrzeżeniach:

Ceny są horrendalnie wysokie

Wystarczy spojrzeć na poniższe zrzuty ekranu. Konto premium na 30 dni kosztuje 800 złota, a to wydatek rzędu 47,99PLN. W komputerowej wersji gry kosztuje nas to 8,99E, czyli jakieś 10PLN taniej. Jasnym jest, że największe paczki wychodzą najkorzystniej, ale zerknijmy jeszcze na koszta pół roku premium. Aby je zakupić w Assault potrzebować będziemy, aż 4000 złota, a to oznacza konieczność zakupu paczki za 239,99PLN, na PC to 44,99E – czyli ponad 50PLN taniej!

Zatem AW Assault nie należy do najtańszych, dodatkowo co chwila pojawiają nam się kolejne opcje zakupów, od czołgów premium, po paczki z dowódcami, itp. Wszystko ograniczone czasowo i w „promocji”.

Ślamazarne zarabianie, nawet z kontem premium

Czas jaki należy poświęcić, aby osiągnąć pojazdy wysokich poziomów jest zbyt długi, jak na tak prosty z założenia tytuł. Wygląda również na to, że pojazdy premium nie zapewniają dodatkowych zarobków i są podobne do tych „z drzewka”, co nie do końca musi być wadą.

Należałoby jeszcze podkreślić, że nasz pojazd po zniszczeniu, zaledwie po kilku sekundach powraca do gry, podobnie jak ma to miejsce w Globalnych Operacjach w wersji „pecetowej”.

7 poziomów pojazdów w 3 kategoriach

Aktualnie najwyższy poziom pojazdów to siódmy. Wśród nich znajdziemy kilka pojazdów premium znanych z komputerowej wersji gry. Dla uproszczenia rozgrywki pojazdy zostały podzielone na trzy klasy: ciężkie, szturmowe i wsparcie.

Załoga ma 3 stopnie zaawansowania oraz 4 rzadkości

Załoga została ograniczona do trzech funkcji: dowódca, kierowca i strzelec. Każdy z załogantów ma trzy stopnie awansu, którego dokonujemy za pomocą zdobywanych nieśmiertelników i gwiazdek. Dodatkowo załoganci występują w czterech klasach: żółtodziób, weteran, elitarny i legendarny – oczywiście im wyższy, tym lepszy.

Mapy są zróżnicowane i ciekawe

Środowisko gry zostało przygotowane wzorcowo, mapy są różnorodne i ciekawie przygotowane przez co zachęcają do dłuższej gry. Wszystko działa prawidłowo, mechanika jest idealnie dopasowana do urządzeń mobilnych, a intuicyjne sterowanie powoduje, iż gra nie wywołuje frustracji u gracza. Wszystkie te aspekty, w mojej ocenie, kreują tę grę jako dużo ciekawszą alternatywę dla WoT Blitz.

Gra przeznaczona na tablet

Na 4,7-calowym wyświetlaczu iPhone’a brakuje trochę miejsca. Zaś moje prawie 6,5 calowe Xiaomi nie daje takich negatywnych odczuć. Zrozumiałym jest, że rozgrywka na tablecie spowoduje, iż elementy interfejsu będą optymalniej rozmieszczone, a sama gra przyjemniejsza.

2 poziomy jakości grafiki

Gra pozwala na wybranie jakości grafiki spośród dwóch poziomów: niskiego i wysokiego. Zarówno iPhone 8, jak i mój Xiaomi MiMax pozwala grać bez zacięć, ścin czy lagów na najwyższych detalach, także optymalizacja stoi na wysokim poziomie.

Podsumowując Armored Warfare Assault to udany produkt, który najprawdopodobniej jest najlepszą grą „czołgową” dostępną na telefony, tablety i inne urządzenia mobilne. Gra wygląda dobrze, działa świetnie, mechanika jest zrozumiała, a sterowanie intuicyjne. Największym minusem tego tytułu jest niespotykanie mozolny rozwój. Gra wymaga wielu spędzonych w niej godzin, ale jeśli lubicie grać w pewnym ustronnym miejscu, na pewno się na niej nie zawiedziecie. AW Assault? 50.000 osób nie może się mylić 🙂

Voolf

Redaktor Naczelny i grafik w GameStone.pl, fotograf z zawodu, "pan od fikołków" z wykształcenia. Za sprawą posiadania dwóch teściowych traktuje wszystko z przymrużeniem oka. Specjalista od spraw beznadziejnych.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług. więcej informacji

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików "cookie" lub inny sposób lokalnego przechowywania informacji oraz na gromadzenie, udostępnianie i wykorzystywanie danych osobowych do personalizowania reklam i innych usług.

Zamknij